כיצד לבחור טכנאי מחשבים?טכנאי מחשבים, תיקון מחשב

רבים מאיתנו נתקלו לא פעם בטכנאים ואנשי מקצוע שונים בעת אשר אחד המכשירים בבית או בעסק התקלקל, זה אף פעם לא נעים וקורה תמיד בזמן הלא נכון. במצב כזה אנחנו צריכים לחפש בעל מקצוע מתאים שיהיה מקצועי, הוגן, לא יקר ושידע לתת שירות טוב, אז איך מוצאים אחד כזה?

אף שרובנו יודעים להפעיל את המחשב, לגלוש ולשלוח אימייל, רובנו לא מבינים איך המחשב עובד וממילא לא נוכל לזהות טכנאי מחשבים מקצועי או "חאפר" – היות ובימינו רבו המכללות לטכנאי המחשבים, טכנאי רשתות, מנהלי רשת וכו' או סתם סקרנים וגולשים מתקדמים שרוצים לנסות את מזלם על אחרים, לא פעם עלולים להגיע אלינו טכנאים שאינם מנוסים מספיק שאולי מוכרים את עצמם בזול אך עלולים לעלות לנו ביוקר בין באיבוד מידע חשוב(מסמכים, תמונות וכו') וכן בתקלות חוזרות ונשנות הנגרמות כתוצאה מחוסר מקצועיות וידע מספיק של הטכנאי.

לפני הכל בן אדם

כשאנו צריכים להזמין טכנאי מחשבים כדאי שנבדוק כמה דברים. ראשית כל טכנאי מחשבים או כל טכנאי אחר הוא לפני הכל בן אדם ולכן חשוב שיהיה אנושי ונחמד. כבר בטלפון הראשון כדאי לשים לב לטון הדיבור, לסבלנות שלו ולרצון שלו לעזור ולתת שירות. אם חשים בחוסר תקשורת רציני עדיף לא להמשיך הלאה ולחסוך את האי נעימות העתידית שעלולה להתרחש באם התקלה תחזור על עצמה או שתצטרכו תמיכה נוספת או המשך טיפול לאותה התקלה.

באם השלב הראשון עבר בהצלחה, יש לשאול את הטכנאי מס' שאלות ולהסביר לו את פרטי התקלה ולנסות לאבחן טלפונית עד כמה שניתן את אופי התקלה ואת הערכת עלות התיקון, חשוב לדעת שע"פ רוב, טכנאי מחשבים מקצועי לא ייתן אבחון מלא בטלפון מפני שבד"כ לא ניתן לדעת בדיוק מה התקלה מבלי לראות את המחשב, אך אפשר להצביע על הכיוון, למשל: אם המחשב לא נדלק כלל ולא משמיע רעש של מאווררים וגם הנורות כבויות יש סבירות גבוהה שהתקלה היא בספק הכח(החלק שאליו מחברים את כבל החשמל שבקיר ותפקידו לספק מתחים שונים לרכיבי המחשב). במקרים אחרים זה יכול להיות כרטיס המסך, או הזכרון ולעתים רחוקות גם לוח האם וכו'. כמובן שזו רק דוגמא ויש דרכים נוספות לאבחן וכן עלולות להיות סיבות נוספות הגורמות לתקלה אך פירטתי כדי להמחיש אופן אחד פשוט של אבחון טלפוני, בכל מצב האבחון צריך להיות בהסתייגות מצד הטכנאי. טכנאי מחשבים מקצועי ידגיש זאת על מנת לתאם ציפיות עם הלקוח בכדי למנוע אי הבנות לגבי המחיר והזמן הנדרש לתיקון התקלה. טכנאי מחשבים, תיקון מחשב

כמה זה עולה?

שלב הבא הוא הערכת המחיר. טכנאי מחשבים מנוסה ומקצועי ייגבה מחיר סביר, לא זול מדי ולא יקר מדי, צריך לדעת שטכנאי מחשבים לא מנוסה אולי ידרוש מחיר נמוך לשעת עבודה אך הוא עלול לבזבז יותר זמן בתיקון התקלה בפועל ולגבות בסופו של דבר יותר וזה במקרה הטוב, ייתכן גם שתתבקשו להחליף או לרכוש רכיבי חומרה או תוכנה שאתם לא באמת צריכים והם חלק מניסיונות התיקון שלו ובמקרים הקיצוניים יותר אתם עלולים להיתקל בתקלות עתידיות חדשות או באובדן מידע שבגינו תצטרכו להשקיע כספים נוספים וזמן יקר כדי לתקן את הנזק שנגרם. עם זאת, טכנאי שדורש סכום גבוה לא תמיד מעיד על איכותו וזה לא בהכרח מוצדק.

אז איך יודעים? – כדאי לבדוק את מחיר השוק מול כמה טכנאים, לאחר שאבחנתם פחות או יותר מה אתם צריכים כדאי להתקשר לכמה טכנאים ולשמוע מהם עלות משוערת לתיקון, כך תהיה לכם אפשרות להעריך מחיר ממוצע וכן לקבל רושם על השירות.

זמינות

גורם נוסף וחשוב הוא זמינות הטכנאי. תוך כמה זמן הוא יגיע והאם הוא יעמוד בזמנים שנקבעו, כמובן צריך לקחת בחשבון שאיחורים עלולים להתרחש וזה לא מעיד בהכרח על איכות השירות כל עוד זה לא איחור קיצוני והטכנאי התקשר להודיע מראש. בנוסף, כדאי לתאם טלפונית הערכת זמן משוערת של העבודה וכן אם ניתן לקבל הצעת מחיר לתיקון כפי התקלה ולא לפי שעות, זה נכון בעיקר ללקוחות פרטיים. טכנאי מחשבים או טכנאי רשתות לעסק מחייב לרוב ע"פ שעות עבודה אלא אם סוכם אחרת.

הזמנת הטכנאי

אחרי שלושת השלבים הראשונים, על מנת לתקן מחשב ביתי החלטתם להזמין טכנאי מחשבים מסויים. אם ניתן, כדאי לבצע גיבוי של המידע שלכם לכונן חיצוני או לצרוב לדיסק וכן לרשום את כל התקלות על דף כדי שלא תשכחו לשאול משהו מסויים. במקרים של תקלות המציגות הודעות שגיאה בזמנים אקראיים אשר לא ניתן ליזום אותן, הסבר: הפעלת תוכנה או סמל כלשהו מציגה הודעת שגיאה מסויימת בכל הפעלה – זו תקלה שניתן ליזום ולהראות לטכנאי, אך אם השגיאה מופיעה רק לעתים רחוקות זו היא תקלה שלא ניתן ליזום אותה, במקרה כזה, כאשר התקלה מופיעה כדאי לצלם את המסך ולשמור בקובץ במחשב(ניתן למצוא הסבר כיצד לעשות זה במדריך "צילום המסך"). פעולה זו תקל על הטכנאי לאתר את התקלה ותחסוך מאתכם את התופעה של "כשמגיעים לרופא מרגישים טוב".

כתבנו גם מאמר לבעלי עסקים המסייע בבחירת טכנאי מחשבים לעסק, צפו בו בקישור הבא: "בחירת טכנאי מחשבים לעסק"

בהצלחה!

תגובות  

 
+1 #1 תודה לכםעידו 2013-05-28 16:28
באמת מאמר מקיף ומעניין
תודה רבה :-)
ציטוט
 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

לקוחות פרטיים

♦ התקנת רשת אלחוטית
♦ התקנת אנטי וירוס
שדרוג ושיפור ביצועים

שליטה מלאה

ניסיון רב

♦ מעל ל-15 שנות ניסיון
♦ הכרות עם מגוון סוגי מערכות
♦ ניסיון שטח במאות חברות

מגוון שירותים

♦ שירות טכנאי מחשבים ורשתות
תמיכה טכנית מקצועית וסבלנית
תיקון מחשבים ושרתים

You are here