מדריך לתחזוקת המחשב

המחשב לא זז? החלונות נמרחים? זקוקים לטכנאי מחשבים?תחזוקת המחשב, תיקון מחשב

אז איך משפרים את ביצועי המחשב ומחזירים אותו לימים הטובים שלו? 

ודאי שמתם לב לכך שלמערכת ההפעלה חלונות יש סימפטום ידוע של האטה בקצב העבודה במשך הזמן, יש לכך לא מעט סיבות, חלק מהסיבות הן עומס של קבצים זמניים, התקנת תוכנות, וירוסים, תוכניות ריגול וגם חוסר תחזוקה של המערכת, ישנן מספר פעולות שניתן לבצע בקלות ולשפר בצורה ניכרת את ביצועי המחשב.
אמנם למחשב אין "טיפול 10,000" כמו לרכב אבל בהחלט יש מה לעשות באופן שוטף או מתי שיש מעט זמן בכדי לשפר את הביצועים ולמנוע תקלות עתידיות.

במאמר הבא נסקור מספר כלים שימושיים לתחזוקת המחשב ולתיקון תקלות נפוצות  

מחיקת קבצים זמניים 

קבצים זמניים   (Temporary Files)   נוצרים בד"כ על ידי מערכת ההפעלה ושאר תוכנות המותקנות במחשב. קבצים אלו נוצרים מפני שאין מספיק זכרון פיזי זמין לתוכנה הפעילה, במצב כזה מתבצעת כתיבה זמנית לדיסק כתחליף לשימוש בזיכרון הפיזי. קבצים אלו אינם מכילים מידע רלוונטי והם נצרכים רק בעת שהתוכנה פעילה.

מערכת ההפעלה לא מוחקת קבצים אלו באופן אוטומטי ולכן במשך הזמן תיקיית הקבצים הזמניים של המחשב גודלת וגורמת להאטה של המערכת. את תוכן התיקיה אפשר ומומלץ למחוק מדי פעם, כדי לעשות זאת לחצו על כפתור "התחל"  (Start)   ואז על הפעלה, דרך קלה לעשות זאת היא ללחוץ על מקש ה-Windows   + R   בצד שמאל מופיעה תמונה של מקש ה-Windows 

תחזוקת המחשב, תיקון מחשבבחלון ההפעלה נקליד -   %temp%   ונלחץ על "אישור" התיקיה שתפתח היא תיקית הקבצים הזמניים יש למחוק את כל התוכן שלה – סימון כל הקבצים על ידי המקשים CTRL + A ואז ללחוץ מקש ימני ואז "מחק" (Delete) ייתכן וקבצים מסויימים יסרבו להימחק, לא נורא דלגו עליהם ומחקו את כל השאר, ניתן להסיר קבצים מסויימים מהבחירה על ידי כפתור CTRL ולחיצה עליהם.

מחיקת קבצי אינטרנט זמניים

בעת הגלישה באתרי אינטרנט אנו שומרים במחשב קבצים רבים, תמונות שראינו באתרים, עוגיות(Cookies) הורדות מהאינטרנט וקבצים נוספים, את הקבצים האלו כדאי מאד למחוק.

בדפדפן אינטרנט אקספלורר המחיקה מתבצעת כך: לחיצה בתפריט כלים(Tools) ואז אפשרויות/אפשרויות אינטרנט(Options/Internet Option) במסך שנפתח שימו לב לחלק שנקרא "היסטוריית אינטרנט" או באנגלית "Browsing history" שם יש כפתור "מחיקה" (Delete)

תחזוקת המחשב, תיקון מחשב
*שימו לב לאפשרות המופיעה בחץ הירוק, אם תסמנו זאת הקבצים הזמניים יימחקו בכל פעם שתסגרו את דפדפן האינטרנט.

יש לוודא שמסומן הסעיף - Temporart internet Files  "קבצי אינטרנט זמניים" ואז ללחוץ על "מחיקה"

תחזוקת המחשב, תיקון מחשב

  

המשך יבוא...

למידע נוסף ולשירותי מחשוב בתל אביב צרו עימנו קשר

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

לקוחות פרטיים

♦ התקנת רשת אלחוטית
♦ התקנת אנטי וירוס
שדרוג ושיפור ביצועים

שליטה מלאה

ניסיון רב

♦ מעל ל-15 שנות ניסיון
♦ הכרות עם מגוון סוגי מערכות
♦ ניסיון שטח במאות חברות

מגוון שירותים

♦ שירות טכנאי מחשבים ורשתות
תמיכה טכנית מקצועית וסבלנית
תיקון מחשבים ושרתים

You are here