כיצד להגן על המחשב?אנטי וירוס, שירותי מחשוב לעסקים

בימינו, יחד עם ההתפתחות הטכנולוגית המהירה של עולם המחשוב התקדמו גם הסכנות הרבות למידע הקיים במחשב שלנו וכן לעבודה שלנו עם המחשב בכלל.

וירוסים, תוכניות ריגול, סוסים טרוייאנים, תולעים, קי לוגרים, פופ אפס וכו' והרשימה ארוכה... גם אם אתם לא מכירים את השמות, הם עדיין יכולים להזיק לכם. אז איך מתמודדים עם ההפרעות והסכנות מצד אחד ועדיין נשארים עם מחשב לא עמוס וכבד מדי בתוכנות הגנה שונות...?

במאמר הזה נסקור כמה תוכנות שיעזרו לכם להגן על המחשב באופן היעיל ביותר ובכך לחסוך בהרבה מקרים הזמנת טכנאי מחשבים ואיבוד מידע יקר.

כפי שהזכרנו, כדי שלא נזדקק בתכיפות לשירותיו של טכנאי מחשבים יש לוודא שברשותנו תוכנת אנטי וירוס פעילה ומעודכנת שמזהה גם תוכניות ריגול ובעלת אפשרות של חומת אש(או לחלופין, להפעיל את חומת האש של מערכת ההפעלה) חשוב לדעת שרוב תוכנות האנטי וירוס החינמיות למעשה לא שוות את זמן ההורדה שלהם.

אנטי וירוס, שירותי מחשוב לעסקיםאז מה מוגדר כאנטי וירוס טוב בעצם?

ראשית כל צריך לדעת, מה זה וירוס ומה מגדיר אותו כוירוס, ובכן זה עובד ככה: חברות תוכנה כגון יצרני אנטי וירוס ותוכנות הגנה שונות לומדות לזהות שינויים בפעילות הנורמלית של המחשבים, לדוגמא: כאשר המחשב עובד באופן תקין זמן מה ולפתע מתגלה צריכה גבוהה מדי של שימוש בזכרון או בכח העיבוד, או כל התהגות לא נורמלית אחרת שמתרחשת באופן סדרתי לאורך זמן כלשהו, מעבדות המחקר של חברות אבטחת המידע (יצרני האנטי וירוס למשל) חוקרות את התופעה ואת הפעילות המשונה, באם נמצא שהתופעה מתרחשת בכמה מחשבים ובאופן שיטתי כלשהו המזיק למערכת, מעבדות המחקר מזהות את השינויים שמבוצעים במערכת ההפעלה כדי שיוכלו לכתוב קוד הפוך לביטול התהליך המזיק ומגדירות את הפעולה כוירוס ומקנות לה שם מתאים שבד"כ משוייך לסדרה של וירוסים דומים. השלב הבא הוא להכניס את המידע שנמצא לעדכון טבלת הוירוסים ולהפיץ אותו לכל הלקוחות של מוצר האנטי וירוס, ברגע שהפעולה הזו תתרחש במחשב שכבר עידכן את האנטי וירוס בטבלה החדשה, המחשב יזהה מייד את הפעולה כוירוס ויתמודד איתה בהתאם.

זו רק דוגמא אחת מדרכים רבות לזהות ולהגדיר וירוס וממילא אפשר להבין שחברות שמספקות אנטי וירוס בחינם משקיעות מעט מאד במחקר וגילוי של וירוסים עקב משאבים דלים יותר מה שעושה את האנטי וירוס שלהם חלש מאד בפני הסכנות העכשוייות.

יחס בין איכות הסריקה לניצול משאבי המחשב

גורם נוסף בבחירה של אנטי וירוס הוא ההשפעה על קצב העבודה של המחשב, לכל הגנה טובה יש מחיר כלשהו, שומר טוב בחניון משאיר אחריו פקק ארוך, עם זאת ישנם היום אנטי וירוסים שונים שלא מכבידים יותר מדי על המחשב עקב טכנולוגיות סריקה מתקדמות, למשל טכנולוגית SONAR  של סימנטק המייצרת את תוכנת נורטון אנטי וירוס, מגדירה לקבצים במחשב רמת אמינות שלפיה קבצים המוגדרים כאמינים אינם נסרקים כלל וקבצים המוגדרים כמסוכנים יותר נסרקים בתדירות גבוהה, באופן זה לא כל הקבצים נסרקים כל הזמן וממילא מהירות ההפעלה טובה יותר.

עקב השינויים בגרסאות ובפיתוח טכנולוגיות חדשות בכל שנה ישנם אנטי וירוסים טובים יותר או פחות, בשקלול ממוצע של סריקה טובה ואיכותית מול קצב עבודה נורמלי ובהתאם לניסיוננו הרב האנטי וירוסים הטובים והמומלצים בשוק הישראלי לשנת 2011 הם: "ביט דיפנדר" , "נורטון אנטי וירוס", "קספרסקי" ו- "NOD32"

ההתייחסות היא לאנטי וירוסים המותאמים למחשבים אישיים ולא לגרסאות רשת ומספקות הגנה לכלל הסכנות שהוזכרו בתחילת המאמר.

כל האמור מספק הגנה למחשב טרם הידבקות בוירוס, רוב תוכנות האנטי וירוס יתקשו להתמודד עם וירוס שכבר הפעיל את עצמו ותפקידן הוא דווקא למנוע את ההדבקה מלכתחילה. במדה וכבר נדבקתם בוירוס כדאי להתייעץ עם טכנאי מחשבים ולקבל מידע רלוונטי על הפעילות הנדרשת לכם.

איפה מורידים?

משתמשי מערכת הפעלה Windows בגרסה חוקית יכולים להוריד בחינם (ללא הגבלת זמן)  אנטי וירוס מקצועי של מיקרוסופט שכידוע משקיעה לא מעט בפיתוח ואין לחשוש לטעם הנזכר לעיל. ההתקנה קלה ופשוטה ויכולה להתבצע על ידכם ללא טכנאי מחשבים

ישנן גירסאות ניסיון ל-30 עד 90 ימים של האנטי וירוסים שהוזכרו לעיל בקישורים הבאים

Norton Antivirus

Kaspersky Antivirus

BitDefender

ESET NOD 32

Microsoft Security Essentials

תגובות  

 
+1 #1 חיפהאהרון 2013-08-22 13:02
תודה רבה
עזרתם לי מאוד
הנחיה מצוינת
ציטוט
 
 
0 #2 תודהשוהם 2015-12-25 16:24
תודה רבה אתם עזרתם לי ובזכותכם עצרתי וירוסים מסוכנים
ציטוט
 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

לקוחות פרטיים

♦ התקנת רשת אלחוטית
♦ התקנת אנטי וירוס
שדרוג ושיפור ביצועים

שליטה מלאה

ניסיון רב

♦ מעל ל-15 שנות ניסיון
♦ הכרות עם מגוון סוגי מערכות
♦ ניסיון שטח במאות חברות

מגוון שירותים

♦ שירות טכנאי מחשבים ורשתות
תמיכה טכנית מקצועית וסבלנית
תיקון מחשבים ושרתים

You are here