בחירת טכנאי מחשבים לעסקטכנאי מחשבים, טכנאי מחשבים לעסק

*המאמר מיעד למנהלי עסקים וחברות שברשותם רשת מחשבים

בחירת טכנאי מחשבים מקצועי הינה החלטה חשובה תמיד אך כשמחפשים טכנאי מחשבים לעסק הבחירה חשובה עוד יותר, בשונה מהמחשב הביתי שאף במקרה שנתקלנו בטכנאי מחשבים לא מקצועי העגמת נפש לא נעימה אך יחסית קלה, לא כן בעסק כשרוב המידע הינו קריטי ביותר, טעות קלה של טכנאי לא מקצועי עלולה לעלות ביוקר הן מבחינת ממון והן מבחינת איבוד זמן יקר.

במאמר זה ננסה להסביר ולפרט כמה גורמים חשובים שכדאי לקחת אותם בחשבון בעת בחירת טכנאי מחשבים לעסק.

טכנאי מחשבים, טכנאי מחשבים לעסקטכנאי מחשבים לעסק או לבית, מה ההבדל?

ראשית כל, בעת בחירת כל טכנאי מחשבים הן לבית והן לעסק כדאי להתאמץ ולהגיע אל טכנאי עם ניסיון מוכח של לא פחות מ-4 שנים, אם ניתן עדיף לאתר טכנאי מחשבים דרך אנשים שאנו מכירים ולקבל מהם המלצה אישית. כדי לקבל טיפים נוספים בבחירת טכנאי מחשבים עיינו במדריך "כיצד לבחור טכנאי מחשבים"

ובכן, מעבר לידע ולכישורים הרגילים, טכנאי מחשבים לעסק (הנקרא גם בשמות מנהל רשת, טכנאי רשת, טכנאי מחשבים ורשתות) מוכרח להיות בעל: 

•  ניסיון מוכח של לפחות 4 שנים בעבודה עסקית במשרדים ובחברות
•  שליטה מלאה בפתרון תקלות בשרתים וציוד תקשורת
•  ידע נרחב באבטחת מידע הכולל ניטור, הקשחת הציוד ועדכון המערכות באופן שוטף
•  ידע מקיף בפתרונות גיבוי שונים

ישנם פרמטרים נוספים אך ציינתי את החשובים ביותר, כמובן שאין צורך להוסיף כי עליו להיות אחראי ובעל תודעת שירות גבוהה.

כדי לוודא את הפרטים כדאי לדרוש המלצות מלקוחות ואף ליצור עמם קשר.

לאלו שירותי מחשוב אנו זקוקים?

כשבוחרים טכנאי מחשבים לעסק, ראשית כל עליכם לדעת מהם שירותי המחשוב הנדרשים לכם. כדי להגדיר את צרכי המחשוב שלכם יש להתחשב בפרמטרים הבאים:

טכנאי מחשבים, טכנאי מחשבים לעסק•  כמות המחשבים והשרתים בעסק
•  סוגי התוכנות שבשימוש המשרד
•  דרישות התקשורת - סניפים נוספים, התקשרות אל ספקים וכו'
•  חשיבות אבטחת המידע
•  חשיבות זמינות המידע

כעת נפרט כל אחד מהסעיפים.

כמות המחשבים והשרתים בעסק

אם הרשת שלכם מונה מס' קטן של מחשבים (עד 5 מחשבים ללא שרת) צרכי המחשוב שלכם מוגדרים כקלים ותוכלו להסתפק בשירות בסיסי של הזמנת טכנאי בעת הצורך בלבד, אלא אם אתם רוצים להשקיע מעט בביקורת דו שבועית של הגיבויים ובדיקת ביצועי הרשת – ביקורת זו הינה אופציונלית ואת חלקה ניתן לבצע באופן עצמאי.

אם ברשותכם שרת ומס' מחשבים גדול יותר כדאי לשקול ביקורת תכופה יותר כדי לשמר את תקינות המערכת לאורך זמן. ברשתות מחשבים המכילות שרת קבצים או דואר וכו' כדאי להשקיע מעט בביקורת ותחזוקה שוטפת עקב שימוש גדול יותר של משאבי השרת והרשת, תחזוקה זו כוללת קריאת דוח"ות שגיאות, בדיקת גיבויים סדירה ומעקב על ביצועי הרשת שנחלשים עם הזמן כשאינם מבוקרים.

בנוסף, מומלץ להיות מבוטחים בחוזה שירות חודשי הכולל ביקורת יומית או שבועית למערכת. באופן זה תהיו בטוחים שהרשת שלכם תמשיך לתפקד לאורך זמן ביעילות ובמהירות האופטימלית, למידע נוסף על חוזי שירות חודשיים בקרו בדף השירותים.

טכנאי מחשבים, טכנאי מחשבים לעסקסוגי התוכנות שבשימוש המשרד

ברוב המשרדים השימוש הנפוץ ביותר הוא במערכת הפעלה "חלונות" ובתוכנות ה"אופיס" של "מיקרוסופט" השימוש הפופולרי ביותר הוא במעבד תמלילים, גיליון אלקטרוני, עורך מצגות ושליחת דואר וכן שירותי הדפסה וגלישה באינטרנט.

בנוסף, משרדים רבים משתמשים בתוכנות צד שלישי המותאמות לצרכיהן.

לדוגמא משרדי עו"ד בתוכנות(עודכנית, הוצלפ"ית וכו') הנהלת חשבונות(חשבשבת, פיננסית, מכפל וכו') אדריכלים(אוטוקאד, רוויט וכו'), גרפיקאים(פוטושופ, פלאש וכו') ועל זו הדרך כל תחום עיסוק והתוכנה שלו. טכנאי מחשבים מקצועי נדרש להכיר תוכנות אלו ולתמוך בהן מפעם לפעם הן בעצמו והן מול ספק התוכנה. כדאי לוודא עם הטכנאי אם הוא מכיר ושולט בתוכנות אלו ברמת התחזוקה והתמיכה הבסיסית.

בנוסף שירותים ברשתות מחשבים כוללים שרת דואר ארגוני, שרתי מסד נתונים וכו' טכנאי מחשבים מקצועי צריך לשלוט במערכות אלו באופן מוחלט.

דרישות התקשורת - סניפים נוספים, התקשרות אל ספקים וכו'טכנאי מחשבים, טכנאי מחשבים לעסק

אופן הקישור הפופולארי והנדרש ביותר הינו האינטרנט, כמובן שכל טכנאי זוטר צריך לדעת איך להגדיר מודם/ראוטר ברשת מחשבים ולשתף את האינטרט בכמה מחשבים ברשת, אמנם סעיף זה עוסק בקישוריות מתקדמת יותר.

אם לעסק שלכם סניפים נוספים הצריכים להשתתף במרכז מידע אחד. למשל: המשרד הראשי ממוקם בת"א וסניפים נוספים בחיפה ובירושלים, כל הסניפים אמורים לראות את אותו המידע באותו זמן ולעדכן אותו. אם נדרש לכם שירות זה, טכנאי מחשבים מקצועי יציע לכם מס' אפשרויות לקישור הסניפים ברמת הביצועים המתאימה לכם ביותר וכן מס' אפשרויות לאבטחת המידע.

טכנאי מחשבים, טכנאי מחשבים לעסק
דרישות תקשורת נוספות כוללות גם חיבור מאובטח לספקים או לבנקים, התחברות מהבית או מחו"ל למידע שבמשרד דרך המחשב הנייד או הטלפון הסלולרי. אם נדרשים לכם שירותים אלו יש לוודא שלטכנאי המחשבים יש את הידע הרלוונטי הנדרש.


חשיבות אבטחת המידע

טכנאי מחשבים, טכנאי מחשבים לעסקניגש ישירות לעניין, כמה חשוב לכם לשמור את המידע לעצמכם בלבד? אבטחת מידע הינו ענף רחב מאד, עסקים המכילים מידע רגיש ובעלי יכולת כלכלית ישקיעו ממון רב כדי לאבטח את המידע שלהם, בציוד ובידע המתאים. אמנם, לרוב העסקים נדרשת אבטחה בינונית שתגן עליהם מרוב הסכנות. יש לדעת שרוב החדירות למידע שבארגון (כ70%) מבוצעות דווקא ע"י עובדי החברה, טכנאי מחשבים מקצועי ייקבע מדיניות נכונה של הרשאות ותקנים שיימנעו היזקים אלו. ע"פ הצורך שלכם יש לאתר טכנאי מחשבים בעל ידע וניסיון מוכח באבטחת מידע ברמה הנדרשת לכם, מחבר מאמר זה היה שותף בעבר בפיתוח מערכת הגנה מתקדמת ובפטנט חדשני בתחום אבטחת המידע בארגונים, למידע נוסף בקרו בדף זה

חשיבות זמינות המידע

ישנם דרכים רבות לשמור על זמינות המידע, ברשתות גדולות ישנו נוהל הנקרא תוכנית התאוששות מאסון או באנגלית DRP - Disaster Recovery Planning

טכנאי מחשבים, טכנאי מחשבים לעסקנוהל זה מופעל בעת התרחשות של תקלה משביתה, ציוד נוסף מחליף את הציוד התקול כגון, שרת וציוד תקשורת ומאפשר לעסק להמשיך לעבוד כרגיל עד תיקון הציוד התקול, המידע שיתעדכן במערכת הגיבוי יסונכרן עם הציוד המקורי בגמר התיקון, מערכות אלו הינן יקרות בד"כ, אם נדרש לכם שירות זה יש לוודא שיש לטכנאי המחשבים את הידע הנדרש.

בכל אופן בכל סוגי העסקים יש לקבוע הסכם שירות מוגדר עם ספק השירות המגדיר זמן תגובה לכל תקלה, בד"כ התקלות מחולקות לשלוש קטגוריות.

•  תקלה רגילה שאינה דחופה

תקלה רגילה מטופלת ע"פ תיאום או בעת ההגעה הבאה של הטכנאי למשרד.טכנאי מחשבים, טכנאי מחשבים לעסק

•  תקלה דחופה שאינה משביתה את פעילות העסק

תקלה דחופה מטופלת תוך 24 שעות מפתיחת קריאת השירות

•  תקלה משביתה

תקלה המשביתה את פעילות העסק, מטופלת עד 4 שעות מפתיחת קריאת השירות

יש לדעת שזמנים אלו משתנים וניתנים לקביעה שונה בתיאום עם הלקוח והספק.


אלו הן אבני היסוד שאנו מקווים שיעזרו לכם בבחירת טכנאי מחשבים מתאים לעסק שלכם, אם ברצונכם לשאול שאלה או לקבל מידע נוסף אודות פתרונות מחשוב לעסקים נשמח להיות לכם לעזר

ניתן לפנות אלינו באמצעות דף צור קשר

תגובות  

 
0 #1 כל הכבודיניב 2013-05-28 16:30
:lol:
כל הכבוד על ההשקעה, מאד עזר לי...
תודה רבה
ציטוט
 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

לקוחות פרטיים

♦ התקנת רשת אלחוטית
♦ התקנת אנטי וירוס
שדרוג ושיפור ביצועים

שליטה מלאה

ניסיון רב

♦ מעל ל-15 שנות ניסיון
♦ הכרות עם מגוון סוגי מערכות
♦ ניסיון שטח במאות חברות

מגוון שירותים

♦ שירות טכנאי מחשבים ורשתות
תמיכה טכנית מקצועית וסבלנית
תיקון מחשבים ושרתים

You are here