המחשב לא נדלק, תקלה במחשבהמחשב לא נדלק?

לוחצים על כפתור ההדלקה ולא קורה שום דבר? רוצים לנסות לפתור את התקלה בעצמכם? ישנן מספר פעולות שאתם יכולים לבצע גם בלי טכנאי מחשבים

במאמר זה ננסה להדריך אתכם בכמה פעולות פשוטות שאתם יכולים לבצע בעצמכם כדי לנסות ולהפעיל את המחשב מחדש, יש לעקוב אחר השאלות הבאות ולבצע הפעולות הנדרשות בהתאם...

1. האם מנורות המחשב (שעל המארז) דולקות?

אם כן, קודם כל יש לוודא שהתקלה אינה במסך (ראו בסעיף הבא). יש להוציא את כבל החשמל מהמחשב (בגב המחשב) ולחברו שנית, אם לא חל שינוי ייתכן שהתקלה הינה בכרטיס המסך או בספק הכוח (פעמים רבות הוצאת כבל החשמל מהמחשב וחיבורו מחדש גורמים להפעלת המחשב, תקלה זו נגרמת עקב אי יציבות המתח החשמלי הגורם לספק הכוח "להתקע")
משתמשים מתקדמים יותר יכולים לנסות (*באחריותם בלבד) לנתק את כבלי הספק כוח מלוח האם (שני כבלים - ראו בתמונה) ולחברם מחדש, בהמון מקרים רענון כבלי הספק המחוברים ללוח האם פותרים את הבעיה.
המחשב לא נדלק, תקלה במחשביש לבדוק האם יוצא אויר(רוח קלה) במאוורר הספק בגב המחשב במידה ולא, ספק הכח אינו תקין ויש להחליפו.

2. האם המסך דולק? האם המסך מראה כיתוב  "No Signal"?

אם המסך מראה כיתוב אז התקלה אינה במסך אך אם מנורת המסך כבויה/או שאין כיתוב ייתכן שהתקלה הינה במסך וצריך להחליף את המסך. בנוסף, כדאי גם להטות את האוזן ולשמוע אם יש פעילות מהמחשב וכן אם מנורת דיסק הקשיח(ע"פ רוב המנורה האדומה שבחזית המארז) דולקת ומהבהבת לסירוגין, אם כן רוב הסיכויים שהתקלה הינה במסך, אם יש לכם מסך נוסף חברו אל המחשב לצורך בדיקה, במידה ואין ברשותכם מסך נוסף ואתם זקוקים לעזרה צרו עמנו קשר.

 3. האם המחשב משמיע צפצופים?

כאשר המחשב מצפצף, זו בשורה טובה! זה אומר שהוא חי ומגיב, אך ישנה תקלה ברכיבי הזכרון או בכרטיס המסך, צפצוף שולל (ע"פ רוב, אך לא בהכרח) תקלה בלוח האם, בספק הכח ובמעבד הראשי, לעתים קרובות ניתן להוציא את רכיבי הזכרון ואת כרטיס המסך ולחברם מחדש ובכך תיפתר התקלה, במקרים אחרים צריך להחליפם.
לסיכום: המחשב לא נדלק בד"כ עקב תקלה פיזית באחד מרכיבי החומרה הבאים:
המחשב לא נדלק, תקלה במחשב

אם לא הצלחתם לפתור את התקלה בעצמכם ואתם זקוקים לסיוע נוסף יש להתייעץ עם טכנאי מחשבים

תגובות  

 
+14 #61 המחשב מראה לי no signal ניסיתי לכבות ולהדליק ולא עזר המחשב משמיע רעש של המאווררים אבל לא נדלק תודהמאיר 2015-08-05 18:20
מצטט Daniel:
המאווררים מרעישים אבל המחשב לא נדלק ואני לא יודע מה לעשות תודה מראש

כנל
ציטוט
 
 
+7 #62 שלוםדניאל 2015-08-10 08:36
מה עושים עם המחשב מצפצף מה זה בעיה
ציטוט
 
 
+6 #63 No signalתומר 2015-11-07 08:53
כשאני פותח את המחשב זה מראה לי כתובת no signal ואני לא יכול לפתוח אותו
ציטוט
 
 
+1 #64 ציפצוףרועי שם בדוי 2016-01-22 12:28
המחשב נפתח ןמצפצף ומראה את המסך פתיחה שמראה מה כל דבר כלומר דליט זה ביוס וכל זה ו הכרטיס מסך שלי מטורף gtx960 והוא בסדר גמור אבל אני לא יודע עם זה בעיה בספק או בזיכרון מה עושים?
ציטוט
 
 
+1 #65 בעיה במחשבאאא 2017-02-25 00:09
המחשב מחובר לחשמל, ניסיתי להוציא את הכבלים ושום דבר לא עוזר. המחשב חדש לא משמיע רעש ולא מאיר אורות שהן תמיד פועלות. כשלוחצים להדליק אותו הוא לא מגיב כאילו הוא מנותק והמסך תקין.
ציטוט
 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

לקוחות פרטיים

♦ התקנת רשת אלחוטית
♦ התקנת אנטי וירוס
שדרוג ושיפור ביצועים

שליטה מלאה

ניסיון רב

♦ מעל ל-15 שנות ניסיון
♦ הכרות עם מגוון סוגי מערכות
♦ ניסיון שטח במאות חברות

מגוון שירותים

♦ שירות טכנאי מחשבים ורשתות
תמיכה טכנית מקצועית וסבלנית
תיקון מחשבים ושרתים

You are here